Ивет Горанова със злато в Австрия

Дата: 14/09, 23:44

Кадър Инстаграм

Олимпийската шампионка от Токио 2021 - Ивет Горанова, спечели златен медал от международен елитен турнир "Karate1 Series A", който се проведе в Залцбург, Австрия.

Родната каратека отвя конкуренцията в дисицплината "кумите" в кат. до 55 кг при дамите. Горанова победи на финала представителката на Япония Рина Кодо с 5:4, като преди това българката записа 5 поредни победи, предава Фокус.

Това е второ злато за олимпийската шампионка от началото на месеца, след като на 7 септември спечели титлата от 23-о издание на международния турнир по карате в хърватския град Риека.