Кадър Ютуб
Американският президент Доналд Тръмп днес заяви, че "надеждни източници" са му докладвали, че иранските власти са се отказали от плановете си да екзекутират протестиращи, предадоха агенциите.
Техеран обаче даде знак, че предстоят бързи съдебни процеси и смъртни наказания, отбелязва Асошиейтед прес. Ръководителят на иранската съдебна система Голамхосейн Мохсени-Еджеи днес заяви, че съдебните дела по бързото производство и екзекуциите на задържаните по време на общонационалните протести ще бъдат ускорени.
Тръмп направи това изказване без да оповестява подробности. Ден по-рано американският лидер заяви, че правителството му ще предприеме подходящи действия в отговор на иранското правителство и добави, че "помощта (за протестиращите) е на път". От думите му обаче не стана ясно каква би могла да бъде реакцията на Вашингтон, допълва БТА.
"Беше ни заявено, че убийствата в Иран спират – те са спрели – те спират", каза днес Тръмп. "И няма план за екзекуции, нито екзекуция, нито екзекуции – така ми казаха достоверни източници", добави американският президент.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Иран призова Съвета за сигурност на ООН да спре войната
Дата: 03/03, 15:36
Запрянов: Няма промяна в дейността на българските ВВС, България не участва в операции в Близкия изток
Дата: 03/03, 15:28
Ескалация на напрежението на "Коритото" след червен картон за Спартак
Дата: 03/03, 15:23
Моторист загина след удар в автомобил на пътя за Асеновград
Дата: 03/03, 15:10
Над 250 атлети от различни възрасти участваха в Щафетната обиколка на Радио Варна
Дата: 03/03, 15:06