стопкадър: Ютуб
Венецуела ще прехвърли 30 до 50 милиона барела петрол на САЩ, съобщи вчера американският президент Доналд Тръмп след свалянето от власт на венецуелския лидер Николас Мадуро, който през уикенда бе изведен от страната от американските сили, предаде Ройтерс.
"Този петрол ще бъде продаден на пазарна цена, а парите ще бъдат контролирани от мен, като президент на САЩ, за да гарантирам, че ще бъдат използвани в полза на народа на Венецуела и Съединените щати!", написа Тръмп в публикация в социалната си платформа "Трут Соушъл".
"Помолих министъра на енергетиката Крис Райт да изпълни този план незабавно. Петролът ще бъде превозен с танкери и докаран директно до доковете за разтоварване в САЩ", добави Тръмп, цитиран от ДПА.
Агенцията отбелязва, че един барел петрол съдържа 159 литра, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Граничните пунктове с Гърция са отворени за всички превозни средства
Дата: 12/01, 10:48
Тръмп: Отбраната на Гренландия са две кучешки шейни, Русия или Китай ще поемат контрола, ако не са САЩ
Дата: 12/01, 10:45
Пациентка пострада при катастрофа на линейка в Разградско
Дата: 12/01, 10:42
Колите се пързалят в "Аспарухово"
Дата: 12/01, 10:40
Пътищата в област Добрич са проходими при зимни условия
Дата: 12/01, 10:36