Словения и Австрия разделиха по точка в Любляна

Дата: 07/09, 02:00

снимка: pixabay.com

Отборите на Словения и Австрия завършиха наравно 1:1 в мач от 1-ия кръг, Лига "Б“, група 3 на Лига на нациите.

Двата тима, които са фаворити в групата, в която са и Казахстан и Норвегия,  приключиха с головете в мача още след по-малко от половин час игра.

Словенците влязоха в мача страхотно, като поведоха още в 16-ата минута чрез Бенджамин Шешко от дузпа.

В 28-ата минута австрийците възстановиха равенството с гол на Конрад Лаймер, предава БТА.

Гостите може повече да съжаляват за това, че не си тръгнаха с всичко. Австрийците имаха сериозно превъзходство във владеенето на топката и успяха да създадат повече опасности пред вратата на Словения.

Домакините стигнаха до точката със само 1 точен удар за цял мач към вратата на Австрия.

В следващия си мач, на 9 септември Австрия гостува на Норвегия. В същия ден Словения приема Казахстан.