На гърците им писна от туристите: Взимат тежко решение, засяга и българите


08/09/2024, 18:18

Пиксабей

Министър-председателят на Гърция Кириакос Мицотакис обяви нови мерки, насочени към справяне с отрицателното въздействие на свръхтуризма на фона на рекордния брой туристи, които посещават южната ни съседка след пандемията от коронавирус, отбелязва изданието The Economic Times.

Правителството е "много загрижено“ от наплива на круизни кораби през определени месеци от годината и ще започне да налага такси, поясни Мицотакис по време на годишната си реч на Международния панаир в Солун. Предвижда се също така увеличаване на данъка върху настаняването, което – по думите на гръцкия премиер – е свързано с опасенията относно климатичната криза.

Всички пътници, пристигащи на гръцките пристанища, ще плащат такса, като се предвижда тя да бъде по-висока за популярните туристически острови като Санторини и Миконос. Таксата за настаняване за периода от април до октомври също ще бъде увеличена, като приходите ще бъдат предоставяни на местните общини.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Здравното министерство: Пациентите не са длъжни да осигуряват кръводарители, за да получат лечение
Дата: 26/08, 10:08

НАП временно спира картовите плащания и част от електронните услуги
Дата: 26/08, 10:04

Подпалиха кафене в центъра на Атина с коктейли "Молотов"
Дата: 26/08, 09:58

Велислав Величков: Парламентът да освободи съдебната власт от от зависимости и олигархични влияния
Дата: 26/08, 09:52

Неонацистите от Пловдив искали бутането на Альоша и "декомунизация"
Дата: 26/08, 09:51

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия