Кадър: Нова тв
Американските мисии „Аполо” през 60-те и 70-те години си тръгнаха със стотици килограми лунна скала за изучаване. Китай вече два пъти успя да кацне на обратната страна на Луната. А мисията „Чанге-6” се справи със задачата да вземе проби от почвата, което е огромен успех.
Кацането на обратната страна е особено сложно, защото няма пряка връзка със Земята. Учените искат да анализират как се различават двете страни на Луната, съобщава Нова тв.
Китай иска да изследва Луната не само със сонди, но и с астронавти. В края на това десетилетие, Пекин планира да кацне екипаж на Луната и да създаде изследователска станция. Китайска технология е възможността в изследването на Космоса.
Със своята програма „Артемис”, американците искат да върнат астронавтите на Луната преди китайците. И тук се намесва Европейската космическа агенция. Важен модул на космическия кораб „Артемис” – „Орион” идва от Европа. Той ще ни помогне за захранването на „Орион”.
Докато американците гледат на Луната като на спирка по пътя към Марс, Улрих Валтер смята, че Китай има други интереси. Те са да образоват младите хора и да ги вдъхновят. И второ, да насърчат технологиите. В техния петгодишен план ясно заявява, че космическите пътувания са двигател на технологиите за тях и искат да мотивират младите.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
А1 подкрепя позитивното онлайн общуване и отговорно поведение сред младите с кампаниите The KindTok и IONLINE
Дата: 10/11, 03:00
На 10 ноември рожден ден има Звезделин Минков
Дата: 10/11, 03:00
Фенове на Левски поискаха обяснение от играчите след загубата от Септември
Дата: 10/11, 02:04
Британската принцеса Кейт присъства на събитие
Дата: 10/11, 01:31
“Янев Принт” ЕООД е специализирана фирма в производството на етикети, тяхното отпечатване, разпространение и продажба
Дата: 10/11, 01:30