Кадър ФБ
Бедствено е положението на места в Румъния.
Окръг Васлуй в Румъния е под червен код до 14:00 часа. До този момент в някои станции са регистрирани валежи, които на места надхвърлят 120 литра/м², предаде Метео Балканс.
В района на град Мургени река Михона излезе от корито, но не засегна домовете на гражданите.
Пожарникарите на Hussain се намесиха с екипите на Aquavas, за да евакуират жителите на няколко домове, разположени на Calea Bessarabiei.
През следващите три дни, очакваме значителни валежи над Централна Европа, като сумарното количество дъжд за период от 120 часа в Чехия, Полша, Австрия , Унгария, Словакия и Словения ще надминат 200-400 л./кв.м. Тези валежи ще паднат в планинските райони, което повишава предпоставка от свлачища и наводнения.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пиян шофьор на тир едва не събори къща в Харманли
Дата: 07/05, 11:43
ПП: Радев го няма в парламента, очевидно му е неудобно да участва в свалянето на охраната на Пеевски и Борисов
Дата: 07/05, 11:40
Клисурски: Състоянието на държавния бюджет е адекватно на ситуацията, в резерва има 6,8 млрд. евро
Дата: 07/05, 11:33
Днес гледат мярката за неотклонение на литовката, наръгала четирима във Варна
Дата: 07/05, 11:281 Коментар