Снимка МРРБ
Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков издаде заповед за освобождаването на инж. Лиляна Петрова от длъжността началник на ДНСК, съобщават от МРРБ.
Решението е оповестено днес, 13 май 2026 г. На нейното място, като временно изпълняващ длъжността, е назначен инж. Георги Даракчиев.
Досегашният началник на строителния контрол инж. Лиляна Петрова заемаше поста от април 2024 година. Очаква се новият временно изпълняващ длъжността Георги Даракчиев да поеме оперативните задачи по координацията и надзора на строителните дейности в страната, следвайки приоритетите на политическия кабинет на МРРБ.
Министър Иван Шишков встъпи в длъжност на 8 май 2026 г., като сред основните му цели бе обявена оптимизация на административните структури под шапката на министерството. Ведомството продължава работата си по текущите обществени поръчки и контрола върху изпълнението на големите инфраструктурни обекти в страната, пише dunavmost.com.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
624 плажа в Гърция са с отличието „Син флаг“, страната е на второ място в класацията
Дата: 15/05, 10:32
Голямо количество алкохол и тютюневи изделия задържаха служителите от ТД Митница Варна
Дата: 15/05, 10:24
Венци Стефанов: С Борисов често се виждахме при Тодор Живков. Румен Радев е най-доброто попадение
Дата: 15/05, 10:23
Удължиха срока за предложения за промени в Закона за съдебната власт
Дата: 15/05, 10:14
Водещата на Евровизия е милиардерка - наследницата на Сваровски и обвързана със собственика на Ред Бул
Дата: 15/05, 10:121 Коментар