Кадър Диско, Уикимапие
Мистериозен инвеститор е получил всички разрешителни да вдигне 25-метрови сгради на мястото на сегашната ТПК "Марица" на ул. "Арх. Камен Петков" в широкия център на Пловдив, предава Plovdiv24.bg.
Преди месец съобщихме, че предстои събаряне на масивната сграда на трудово-производителната кооперация. Както вече е известно, миналата година е била финализирана сделката по смяна на собствеността на имота и за новия обект дори вече е издаден ПУП, който предвижда разгърнатата площ на новото строителство да е над 11 000 кв. м.
Община Пловдив е издала скица-виза за проектиране, подадена по заявление на собственика на имота. Това става ясно в отговор на заявление от Plovdiv24.bg по Закона за достъп до обществена информация.
Визата е за ново свободно високо застрояване и подземно застрояване, което допълва съществуващото застрояване на нов трафопост (БКТП). Параметрите на устройствената зона са: височина до 25 метра, плътност до 60%, кинт до 3.5, озеленяване минимум 30%, паркиране минимум 100%.
ТПК "Марица" отдавна не функционира като трудово-производителна кооперация. Тя не е член на Националния съюз на трудово-производителите кооперации в България, показа проверка на медията ни. Сградата на ул. "Арх. Камен Петков" е с две тела - на три и пет етажа. В нея би трябвало да функционират предприятия на трудоустроени хора. Вместо това доскоро там работеше само един цех, а останалите помещения се даваха под наем на външни фирми. Сега предстои да се трансформира в жилищен комплекс.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Колите на Google Street View отново тръгват по българските пътища
Дата: 02/03, 13:36
Тази вечер в Букурещ връщат с два самолета първите румънци, останали блокирани заради ситуацията в Близкия изток
Дата: 02/03, 13:29
По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 02/03, 13:20
Обявиха заплаха за сигурността в британската военна база в Кипър
Дата: 02/03, 13:18
Катастрофа затвори част от магистрала "Струма", трафикът се пренасочва
Дата: 02/03, 13:08