Баскетболният Черно море изгуби от Балкан

Дата: 21/09, 21:11

Стопкадър Спортал.бг

Варненските баскетболисти изиграха полезна проверка.

Балкан победи със 78:73 (29:27, 21:12, 14:18, 14:16) Черно море Тича и спечели мемориалния турнир "Георги Христов" в Ботевград с два успеха в два мача.

По този начин ботевградчани завършват на първото място, докато АЕЛ Лимасол остава на втората позиция. Трети пък е тимът на Черно море Тича. Купите бяха раздадени тази вечер, но отборът на АЕЛ не успя да получи своята в залата, тъй като отборът си тръгна още вчера, пише Sportal.bg.

ПЪРВА ЧАСТ

След минута и половина игра Балкан поведе с 5-2, но бързо след това съперникът им изравни резултата (5-5), след тройка на Цветомир Чернокожев. Отново кош на Чернокожев дае предимство от 2 точки на Черно море, при оставащи 8 минути до края. Балкан веднага върна две точки в противниковия кош. Родни Първис беше фаулиран, но изпусна и двата фаула, а Джон Флорвиъс реализира един от наказателните удари а 8-7. Балкан отново излезе напред с 9-8. Флорвиъс пак беше фаулиран, този път реализирайки и двата фаула, за да даде преднина от точка на "моряците" (10-9). Гонитбата в резултата продължава, като след 5 минути игра резултатът е 17-11 в полза на гостите от Варна. Николай Гризев намали пасива на ботевградчани с 2 точки, но те веднага бяха върнати от Джон Флорвиъс за 19-13. При оставащи 4 минути до края на частта Черно море води с 19-15. Кош на Първис увеличиха преднината на варненци на 6 точки, но те бързо паднаха до 4 (21-17). Тройка на Андрей Иванов намали изоставането на Балкан само на точка (20-21), при оставащи по-малко от 3 минути. Иван Гаврилович беше фаулиран и след две точни стрелби от фаул линията даде преднина от точка на Балкан (22-21), която Мартин Коцев бързо направи в полза на Черно море (23-22). Кори Рийвс вкара два наказателни удар, за да даде аванс от точка на Балкан (24-23), а Цветомир Чернокожев отново върна лидерството на гостите (25-24) при малко повече от минута до края. Тройка на Рийвс обърна резултата в полза на домакините (27-25). Костадин Лазаров изравни резултата (27-27). Мощна забивка в края направи резултата 29-27 в полза на Балкан след 10 минути игра.

ВТОРА ЧАСТ

След минута игра Балкан вдигна разликата на 4 точки (31-27). Кош на Константин Тошков направи резултата 33-27, а Джон Флорвиъс намали изоставането на Черно море с 2 точки (29-33). Тройка на Андрей Иванов даде аванс от 7 точки на домакините. Гостите успяха да намалят пасива си до 9 точки (31-40) след 4 минути игра. След 5 минути игра резултатът е 42-35 в полза на Балкан. Кори Рийвс вдигна разликата на 9 точки (44-35). Съдийско решение за умишлен фаул срещу Кори Рийвс на Родни Първис вдигна градусите в залата, а при изпълнението той беше точен и двата пъти, за да направи разликата двуцифрена в полза на своя тим (46-35). 2 минути преди края разликата отново скочи до 9 точки (48-39). Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 50-39.

От ВИП местата в "Арена Ботевград" срещата наблюдаваха служебния министър на младежта и спорта Георги Глушков, кметът на Ботевград Иван Гавалюгов и президентът на Балкан Сашо Везенков.

ТРЕТА ЧАСТ

Още в първата минута Черно море намали изоставането си с 2 точки (42-50), но веднага след това Георги Герганов вкара кош и беше фаулиран, правейки резултата 53-42 в полза на Балкан. След 5 минути игра резултатът е 54-46. Малко след това тя скочи на 12 точки (58-46). Тройка на Константин Тошков вдигна преднината на Балкан а 15 точки (61-46). 2:26 минути преди края на частта Балкан води с 62-50. Дахуан Граф намали изоставането на "моряците" на 9 точки (53-62). Кори Рийвс отново вдигна разликата за Балкан (64-53), но варненци бързо върнаха две точки и намалиха на 9 пасива си (55-64). Двата отбора влязоха в заключителната четвърт при резултат 64-57 в полза на Балкан.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Още в първата минута баскетболистите на Черно море намалиха изоставането си на 5 точки (59-64). Тройка на Андрей Иванов направи разликата 8 в полза на Балкан (67-59) след по-малко от 3 минути игра. "моряците" стопиха на 6 точки, но Кори Рийвс отново вдигна разликата на 10 точки за ботевградчани (69-59), при оставащи 6:23 минути до края на мача. Дахуан Граф намали изоставането на Черно море на 6 точки (65-71) при 4:20 минути до края. 3:12 минути преди края Дахуан Граф вкара кош, за да намали изоставането на своя тим на 5 точки (67-72), след което изпусна нервите си с реплики срещу играч на Балкан, за което беше санкциониран с техническо нарушение. Страстите се разпалиха в двата лагера, но бързо бяха потушени. 2 минути преди края разликата падна на 4 точки, а Иван Гаврилович отново я вдигна на 6. Флорвиъс стопи пасива на гостите на 4 точки минута преди края. Николай Стоянов беше фаулиран в самия край на срещата и реализира двата си наказателни удара, за да стопи изоставането на Черно море само на две точки (73-75) 3 секунди преди края на мача. Иван Гаврилович вкара кош и беше фаулиран, за направи резултата 78-73 в полза на Балкан.

Иван Гаврилович бе водещ реализатор за Балкан със 17 точки. Кори Рийвс добави 15, а Андрей Иванов приключи с 13 точки.

Джон Флорвиъс записа 15 точки за Черно море. Николай Стоянов регистрира 14 точки, Цветомир Чернокожев се разписа с 13, а Дахуан Граф отбеляза 12 точки.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАЛКАН: Къртис Джоунс, Иван Гаврилович, Николай Грозев, Тайър Маршал, Георги Герганов||

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Николай Стоянов, Цветомир Чернокожев, Родни Първис, Джон Флорвиъс, Дахуан Граф

В първия ден от турнира домакинът Балкан се справи с кипърския тим, побеждавайки го с 88-75. В състава на ботевградчани за първи път се появи и най-новото попълнение на тима Тайър Маршал.

В ден №2 Черно море Тича отстъпи с 89-94 на АЕЛ. Дебют с екипа на "моряците" направи Родни Първис, който пристигна в България преди два дни.

Русия е поразила кораб, превозващ тръби до Варна
Дата: 21/09, 23:25

Българските отбори стигнаха до победи в мачовете си в предпоследния кръг от шахматната Олимпиада
Дата: 21/09, 23:14

Много тежка катастрофа в София: Гледката не е за хора със слаби сърца
Дата: 21/09, 23:10