Пуснаха под гаранция Бисер Сивков и Николай Куцаров, обвиняеми по делото „Исторически парк“


Дата: 17/02, 12:47

Снимка: Булфото

Софийският апелативен съд пусна под гаранция от по 10 000 евро Бисер Сивков и Николай Куцаров, обвиняеми по делото „Исторически парк“. Определението е окончателно и не подлежи на жалба или протест. Това съобщават от пресцентъра на съда.

В края на ноември миналата година Софийската градска прокуратура привлече към наказателна отговорност общо седем души. Обвинението срещу тях е, че от началото на януари 2013 г. до 26 ноември 2025 г. на територията на София, Варна и други части на страната са участвали в организирана престъпна група, създадена с користна цел и с цел извършване на престъпления - длъжностни присвоявания, измами и изпиране на пари. Те са задържани по разследване след проведена съвместна специализирана операция с Комисията за противодействие на корупцията на територията на градовете София, Варна, Шумен, Пазарджик и село Неофит Рилски. През декември съдът остави в ареста петима от общо седмината обвиняеми. 

Според съдиите Сивков и Куцаров вече не могат да повлияят на работата на разследващите или да извършат друго престъпление. Също така няма опасност двамата да се укрият.

По време на заседанието привърженици на партия „Величие“ се бяха събрали пред залата. След края му те обявиха, че трябва да съберат парите за грациите на двамата обвинени, за да могат те да излязат на свобода, отбелязва БТА.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Строители, архитекти и инженери премериха майсторство във винопроизводството
Дата: 18/02, 01:10

Разследват нови детайли около скандалът "Епстийн"
Дата: 18/02, 01:00

Парк “Виница“ – гражданска инициатива за повече зелени пространства в кв. Виница!
Дата: 18/02, 00:50

САЩ взривиха 3 лодки за предполагаем наркотрафик
Дата: 18/02, 00:45

Рекордните 66,4 млн. евро достигна износът от български компании с Lidl за 2025 г.
Дата: 18/02, 00:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия