2024-та е най-силната година за туризма ни след пандемията


23/09/2024, 12:11

Булфото

Страната ни е в топ 5 в Европейския съюз по ръст на туристически нощувки. Обобщение на резултатите от летния сезон направи проф. Румен Драганов, директор на Института за анализ и оценки на туризма, в ефира на предаването „Твоят ден” по Нова Нюз.

"Това е най-силната година за туризма. Общо за двата празника през септември – 6-и и 22-ри, има около 360 000 пътувания на българи в страната. Това е по-интензивно в сравнение с миналата година", каза той.

Според Драганов е обяснимо румънците да са най-много сред чуждите туристи, но те имат по-кратък престой в страната ни в сравнение с британците и германците. „Гледаме и продължителността на престоя, парите, които харчат гостите у нас, среднодневна цена на хотелите”, обясни Драганов. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Скандал в "Старбъкс" прераснал в престрелка на Главната във Варна: Били са рускоговорящи
Дата: 08/05, 15:412 Коментара

Варна отстъпва по брой плажове със "Син флаг" на Бургас
Дата: 08/05, 15:40

Джиро д'Италия: Благодаря ти, България!
Дата: 08/05, 15:29

Пет подлеза във Варна с приоритет за основен ремонт
Дата: 08/05, 15:27

Новият регионален министър ще посети района на свлачището, което отнесе участък от пътя Смолян - Пампорово
Дата: 08/05, 15:181 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия