Ново звено в МВР ще се бори с трафика на хора


29/10/2013, 09:45

Ново звено за противодействие на трафика на хора ще има в МВР. Това съобщи пред БНТ главният секретар на МВР Светлозар Лазаров. Това се прави заради голямата обществена опасност на явлението, въпреки че същата структура има и в ДАНС. 

Лазаров каза, че е категорично за това полицията да работи по тези случаи заради казуса с откритата в Гърция Мария, наречена от световните медии "Русият ангел". Има случаи родителите да продават децата си в чужбина и това е устойчива тенденция, каза главният секретар.  

В отговор на въпрос той каза, че в МВР няма сигнали за отправени заплахи за живота или здравето на Гълъбин Боевски. Потвърди, че е бил изненадан от връщането на спортиста в България, а че причина за това е липсата на координация между институциите. 

МВР и Държавна сигурност отдавна излезе от университетите, каза Лазаров, помолен да коментира окупацията на Софийския университет и други висши училища. Призова протестиращите и техните противници да се разберат помежду си, защото са пълнолетни, разумни и грамотни хора.

 

Фотограф: Анелия Николова

Dnevnik.bg

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ВКС: Доживотна присъда за двойния убиец Станимир Рагевски, жертвите били разчленявани и тикани в бидони с киселина
Дата: 08/05, 23:14

Министър-председателят на Гърция: Очаквам по-силно сътрудничество с България, особено в енергийния сектор
Дата: 08/05, 23:07

Започна благотворителният концерт, иницииран от Лили Иванова
Дата: 08/05, 23:00

Жители на Габрово излязоха на протест след случай на сбиване с пострадали
Дата: 08/05, 22:53

Атанасов: Станчо Станев е с отнет достъп до класифицирана информация през 2013 г.
Дата: 08/05, 22:401 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия