Снимка: Булфото
Финал на историята с разменените бебета в АГ болница "Шейново".
Една от майките на новородените е допринесла с поведението си за размяната на двете новородени - това реши Върховният касационен съд по гражданско дело, заведено срещу болницата от тази майка. Информацията потвърди за bTV адвокат Величка Костадинова, която представлява болницата.
Преди 4 години две бебета бяха разменени и от родилния дом се озоваха в чужди семейства. Малко по-късно ДНК проба доказва размяната.
Според съдебния състав, майката е знаела какво е значението на гривните на бебето и на нейната ръка, но в нито един момент в престоя си в лечебното заведение не ги е сверила.
Съдът намалява обезщетението на майката на половина, защото е допринесла за настъпването на вредите.
Адвокат Величка Костадинова напомня, че първоначалният иск на семейството е 300 хиляди лева. Решението е окончателно.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
38 пожара са ликвидирани през изминалото денонощие в страната
Дата: 04/06, 08:14
Две сестри лекарки са в основата на източването на здравната каса в Пловдив
Дата: 04/06, 08:06
Ограничиха военните правомощия на Тръмп в Иран
Дата: 04/06, 07:56
Утвърдиха таксите на студенти и докторанти за академичната 2026/2027 година
Дата: 04/06, 07:53
Нови четири случая на морбили в област Монтана
Дата: 04/06, 07:48