Споразумение ускорява икономическите отношения и инвестиции между България и Саудитска Арабия


25/09/2024, 08:25

Булфото

Ускоряването на подписването на двустранните споразумения между България и Саудитска Арабия за сътрудничество в сферата на икономиката и инвестициите ще даде позитивен сигнал на народите на двете държави и на бизнеса. Това бе общата позиция по време на срещата в Ню Йорк на президента Румен Радев и на министъра на външните работи на Кралство Саудитска Арабия принц Фейсал бин Фархан ал Сауд, който е ръководител на делегацията на своята страна в рамките на 79-ата сесия на Общото събрание на ООН, предаде БНТ.

Отличният политически диалог и потенциалът на бизнеса в двете страни са солидни предпоставки за реализацията на проекти от общ интерес, бе подчертано на срещата.
Като перспективни области на двустранното партньорство бяха откроени високите технологии, комуникациите, транспортната свързаност и логистиката.

По време на срещата беше обсъдена поредната ескалация на напрежение в Близкия Изток и бе изразена обща тревога от разширяването на териториалния обхват на военните действия и опасността от въвличането на нови държави в конфликта.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Обявиха Стоян Колев за общодържавно издирване
Дата: 25/08, 19:04

БАБХ обяви огнище на шарка по овцете и козите в кърджалийско село
Дата: 25/08, 18:54

"Си Би Ес Нюз": Директорът на ЦРУ Джон Ратклиф е на тайна визита в Русия
Дата: 25/08, 18:401 Коментар

Диана Русинова за катастрофата в Кресненското дефиле: Камъните са паднали след удара, а не преди него
Дата: 25/08, 18:311 Коментар

Министър Пеев: Първите два нови влака „Алстом“ ще бъдат пуснати в началото на септември
Дата: 25/08, 18:191 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия