Варна да има „местен омбудсман“, по примера на други общини в България, като Пловдив, Стара Загора и Бургас. Това предложи на кмета на града на днешната сесия на местния парламент общинският съветник от БСП Зорница Василева.
Тя уточни, че градът има спешна нужда от свой застъпник за правата на хората и пазител на обществения интерес. „Множество са частните случаи на варненци, които се сблъскват с тежката бюрократична машина в борбата си за граждански права, стигайки дори и до съда.
Омбудсманът е необходим на, за да приема, разглежда и съдейства по техни жалби и сигнали, както и за да бъде посредник между гражданите и общината за решаване на възникнали проблеми без да се стига до съдебни дела“, подчерта Василева. И допълни, че това трябва да е силна социална личност, която да работи близо и за хората, и да се бори за справедливостта в родната им Варна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Цял военен дрон се носи край Царево
Дата: 25/08, 18:10
Парламентът прие на второ четене промени в Закона за държавния служител
Дата: 25/08, 18:05
Тръмп обмисля да преименува езерото Онтарио на „Езеро Америка“
Дата: 25/08, 17:53
А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 25/08, 17:40
Наркодилър от Варна остава в ареста за постоянно
Дата: 25/08, 17:36