Кадър България он ер
Навлязохме много турбулентно в 2026 година. Това каза в предаването "Операция История" историкът и геополитически анализатор доц. Георги Димов.
"Първо, безспорно светът се променя пред очите ни - това не става за година-две. Империите са се разпадали с десетилетия... Второ, старите съюзи вече се разпадат. Формират се нови съюзи. Потсдамският, Ялтенският ред - това, което ние познавахме като светът след Втората световна война, вече отиде в канала на историята", заключи историкът пред Bulgaria ON AIR.
Той коментира и ситуацията във Венецуела: "Формирането на новите панрегиони и битката за ресурси, минерали, редкоземни елементи, полезни изкопаеми... Фиатни пари - парите отиват на бунището в този хартиен вид... Отново наблюдаваме последната девалвация на парите, усещаме го по джоба си и връщането към битката за ресурсите", коментира доц. Димов.
Целия разговор гледайте във видеото.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Млада жена е в тежко състояние след катастрофа край Перущица
Дата: 12/01, 19:07
15 000 медицински сестри парализираха Ню Йорк с най-голямата стачка в историята на града
Дата: 12/01, 18:55
Сачева: Уважавам всички, които критикуват ГЕРБ
Дата: 12/01, 18:441 Коментар
Министерството на здравеопазването: Варна е първата област, която обявява грипна епидемия
Дата: 12/01, 18:42