снимка: ОДМВР-Варна
Криминалисти задържаха варненец, отглеждал марихуана в домашна оранжерия, съобщават от пресцентъра на ОДМВР-Варна.
В рамките на операция за противодействие на производството и разпространението на наркотични вещества, вчера служители на сектор „Криминална полиция“ при ОДМВР Варна проверили имот в околностите на Морската столица, обитаван от 46-годишен варненец. В къщата криминалистите открили оранжерията, оборудвана със система за контрол на влажността и температурата, вентилация и отглеждани 418 растения в различен стадий на растеж. Полицаите намерили и иззели, и суха тревиста маса – около 7 кг.
По време на процесуалните действия разследващите открили и боеприпаси. Притежателят им, който е криминално проявен, е задържан в ареста за срок до 24 часа. Действията по документиране на извършената престъпна дейност продължават под надзора на Окръжна прокуратура. Към момента има образувано досъдебно производство по чл. 354а и чл. 354в от НК.
От полицията припомнят, че от началото на календарната година, това е третатата оранжерия за наркотични вещества, която варненските полицаи разбиха.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
41-годишната Вон все още не е прекратила кариерата си
Дата: 30/04, 20:00
НСИ: Най-много възрастни живеят във Видин, Смолян и Габрово
Дата: 30/04, 19:50
БНБ: Общите задължения на българите към банките достигнаха 29.866 млрд. евро
Дата: 30/04, 19:42
Обвинения срещу мъжа, стрелял по 21-годишен след спор на пътя в Хасково
Дата: 30/04, 19:30
Първи имена на министри в кабинета "Радев"
Дата: 30/04, 19:271 Коментар