Още две жертви на наводненията в Полша


27/09/2024, 12:24

Снимка: Пиксабей

Девет са вече жертвите на големите наводнения в Югозападна Полша, предаде Ройтерс, като се позова на местната полиция, която съобщи за още две тела, открити от аварийните служби.

"По време на операциите по разчистване след наводненията в окръзите Клодзко и Ниса бяха открити две тела", съобщи полската полиция снощи в социалната платформа "Екс".

"Извършва се разпознаване на труповете. Обстоятелствата около смъртта подсказват, че това може да са осмата и деветата жертва в райони, засегнати от наводнения", допълва полицията, цитирана от Ройтерс.

Най-малко двадесет и шест души са загинали досега в най-тежките наводнения в Централна Европа от поне две десетилетия насам, отбелязва агенцията, предаде БТА.

Наводненията оставиха след себе си разрушения в редица страни - от Румъния до Полша, а бюджетът на местните власти и домакинства за възстановяване на щетите набъбна до милиарди долари, посочва Ройтерс.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Част от варненския квартал "Младост" остана без вода
Дата: 25/08, 17:11

Над 20 пожарникари гасят пожар край Кърджали
Дата: 25/08, 17:00

Отстраниха останките от животното примамка, с което се отровиха лешоядите
Дата: 25/08, 16:50

Двата малки черни лешояда Джинкс и Арда вече уверено летят над Източните Родопи
Дата: 25/08, 16:40

Предупредиха 6 града за идващи бури с градушка
Дата: 25/08, 16:33

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия