Снимки: Община Варна
В Деня на труда – 1 май, се проведе организирано от Община Варна пролетно почистване на междублокови пространства, детски площадки, паркове, паркинги и други територии за обществено ползване. Дирекция „Екология и опазване на околната среда“, както и районните еколози създадоха необходимата организация за осигуряване на помощни материали за гражданите. По данни на дирекцията най-много заявления за организирано почистване от страна на етажните собственици е имало в райони „Младост“.
Кметът Благомир Коцев и заместник-кметовете Снежана Апостолова и Илия Коев се включиха в инициативата в квартал „Чайка“ с почистване на няколко междублокови пространства и детска площадка. Хладното и ветровито време не спря и жителите на квартала организирано да последват призива на кампанията „С лице към природата, с грижа към града. Да почистим заедно!“ и да допринесат за по-чиста и приветлива градска среда.

Голям интерес имаше към обявената от кмета Коцев приемна за граждани, която се проведе на място, добавят от общината. Той отново напомни, че състоянието на градската среда, особено чистота, са в голяма степен отговорност на всеки от нас. Освен чистотата, сред темите на срещата бяха още поддръжката на детските площадки и на уличната мрежа. Живущите поставиха въпроси за състоянието на настилките и зелените площи след изпълнението на проекта за ново улично осветление. Те получиха уверение, че в края на срока на договора, който беше удължен до края на месец юни, те ще бъдат напълно възстановени.
![]()
Отчетен бе положителният ефект от въвеждането на Зелената зона в квартала по отношение спазването на правилата за паркиране, като гражданите дадоха предложения за оптимизиране броя на паркоместата в квартала. Работи се по мобилно приложение за подаване и разпределяне на сигнали от гражданите до администрацията, съобщи още Коцев.
В днешната инициатива се включиха и служители от различни дирекции на общинската и районните администрации, които почистиха ключови места в града – градски градинки, детски площадки и терени около обществени сгради и социални услуги. Ангажирана беше и сметопочистващата фирма, която своевременно извозваше отпадъците, поставени в чували до контейнерите. По данни на дирекция ЕООС към 12:00 ч. в деня на почистването в депото са постъпили 15,6 т. отпадъци, а към 14:00 ч. те вече са надвишили 26,6 т.
![]()
В рамките на организираната от Община Варна кампания за пролетно почистване в район „Приморски“ беше поставен и специален контейнер за събиране на дървесни отпадъци, образувани от домакинствата – дървесни плоскости, мебели, врати, дървесни опаковки и др. Той ще остане разположен на паркинга пред УМБАЛ „Света Марина“ (в близост до бензиностанцията) до 4 май включително.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Президентът ще започне консултации с парламентарните групи на 5 май
Дата: 01/05, 19:20
Областният управител на Смолян: Свлачището е много голямо, има и скъсан газопровод
Дата: 01/05, 19:13
Иран представи ново предложение на САЩ чрез Пакистан, Белият дом отказа да го коментира
Дата: 01/05, 19:06
Проф. Емил Гачев: Имаме добро снежно запасяване тази година
Дата: 01/05, 19:03
Хиляди евакуирани заради горски пожар в Тоскана
Дата: 01/05, 18:47