Снимка Пиксабей
През последните дни в Русе се наблюдава увеличен брой нощни пеперуди, съобщават от местната общинска администрация.
Според специалисти най-вероятно става дума за представители на семейство нощенки, които са напълно безвредни за хората.
Те не хапят, не жилят и не пренасят заболявания или зарази. Повишената численост на пеперудите се дължи на съчетанието от влажна пролет и последвалото рязко повишаване на температурите.
Специалистите обясняват, че това е част от естествените популационни цикли в природата, при които през определени периоди броят на някои видове временно нараства многократно, преди отново да се върне към обичайните си нива.
През деня насекомите обикновено остават неподвижни, а привечер стават по-активни. Уличното осветление, рекламните съоръжения и осветените витрини ги привличат силно, което ги прави значително по-забележими в градска среда.
Според експертите явлението е временно.
Възрастните екземпляри живеят сравнително кратко и се очаква броят им постепенно да намалее значително към средата на месец юли, пише novini.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Съдбовното трио за живота ни: кръвно налягане, холестерол, пикочна киселина! Кога да вземем мерки, за да избегнем инфаркта и инсулта?
Дата: 18/06, 10:00
Москва преживява най-тежката бомбардировка от началото на войната
Дата: 18/06, 09:54
Нова метеостанция по Черноморието ще известява за риск от природни бедствия
Дата: 18/06, 09:52
Люкът на Московската рафинерия излетя във въздуха след украински удар
Дата: 18/06, 09:45
Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 18/06, 09:40