САЩ, Русия и Китай обсъждат ново споразумение за ядрените оръжия


Дата: 24/02, 08:02

Пиксабей

Съединените щати провеждат срещи с Русия и Китай за потенциално изработване на ново многостранно споразумение за контрол на ядрените оръжия.

За това съобщи високопоставен служител на американския Държавен департамент, цитиран от Ройтерс, предаде БНТ. Според него представители на Съединените щати ще се срещнат днес с китайска делегация. Вчера те са разговаряли в Женева с делегация на Русия. САЩ призовават за ново по-широко споразумение за контрол на ядрените оръжия, което да включва не само Русия, но и Китай, след изтичането на договора "Нов СТАРТ" между Вашингтон и Москва на 5 февруари. Но досега Китай отказваше да участва и според Ройтерс не е ясно дали днешните преговори ще са официални.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Дизайнерката Евгения Борисова от Дубай: Ще се спи в гаража
Дата: 01/03, 00:00

Тръмп официално: Хаменей е мъртъв
Дата: 28/02, 23:55

Бенямин Нетаняху: Тази решителна операция ще продължи толкова дълго, колкото трябва
Дата: 28/02, 23:50

До 15 градуса в неделя
Дата: 28/02, 23:40

Иран порази Тел Авив с балистична ракета
Дата: 28/02, 23:38

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия