Снимка Пиксабей
Десет медицински и административни служители са били ранени днес при израелски обстрел в южния ливански град Тир, съобщи директорът на болница "Хирам", цитиран от Франс прес.
Според директора на лечебното заведение д-р Салман Айдиби ударът е поразил район на около 15 метра от болницата.
В резултат на взрива са били счупени прозорци на сградата, а няколко служебни автомобила са получили повреди. По думите му това е шестият случай, в който районът около болницата е засегнат от израелски атаки от началото на настоящия конфликт между Израел и "Хизбула".
Град Тир е подложен на интензивни удари през последните дни, след като израелската армия призова жителите на града и околните райони да се евакуират.
Според данни на ливанското министерство на здравеопазването на 31 май при друг удар в близост до болница "Хирам" са били ранени 13 служители. Ден по-късно нападение край друга болница е отнело живота на четирима души и е ранило 127 други, включително 39 здравни работници.
По информация на министерството на здравеопазването от началото на конфликта са били повредени 17 болници в Ливан, а три лечебни заведения са прекратили дейността си. Според министерството сред жертвите на военните действия има най-малко 132 спасители и здравни работници, съобщи БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Европол" разби мрежа за криптовалута
Дата: 12/06, 02:00
Месец на банята в Mr.Bricolage – отстъпки до -20%!
Дата: 12/06, 02:00
На 12 юни отбелязваме Международен ден за премахване на детския труд
Дата: 12/06, 01:30
Любо Ганев обяви важна новина за българския волейбол
Дата: 12/06, 01:00
Пощенска банка, Сирма Груп Холдинг и Ethermind са големите победители в Transform IT Awards 2026
Дата: 12/06, 00:40