Интензивно покачване на нивото на язовир "Огоста"


Дата: 23/02, 20:53

Кадър Youtube

Пет милиона кубика вода са влезли в язовир "Огоста" край Монтана от петък до тази сутрин. От вчера започна снеготопенето на падналия нов сняг и повишението на нивото ще продължи.

233 милиона кубика вода има към днешна дата в язовир "Огоста". Това прави близо 53% от целия обем на водоема, отбелязва БНР.

"Нивото се е покачило с 10 сантиметра за последните дни", съобщи областният управител на Монтана Калин Хайтов.

От вчера започна обилното снеготопене на падналия в събота към 20 сантиметра сняг в региона. Днес е отчетено, че в язовир "Огоста" се вливат по 34 кубика вода в секунда, а оттокът е близо седем пъти по-малко.

"Нивата на реките и язовирите в областта се следят и към момента няма проблеми", допълни Калин Хайтов.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



56-годишен мъж е с опасност за живота след катастрофа край Стара Загора
Дата: 03/03, 19:50

Лавров: Русия няма да наложи санкции на САЩ заради нападението над Иран
Дата: 03/03, 19:45

Приключва ли Тръмп войната с Иран? "Те са унищожени. Почти нищо не работи"
Дата: 03/03, 19:421 Коментар

Канят на Трабант фест във Велико Търново
Дата: 03/03, 19:391 Коментар

12 партии и 10 коалиции са подали документи за изборите
Дата: 03/03, 19:28

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия