Мария: Топлофикация ми изпрати писмо, че съм починала


30/09/2024, 08:54

Редактор: Юлия Георгиева, кадър Нова тв

Жена възкръсна, за да си плати борча към Топлофикация. Абонатът е прекарал в отвъдното около 2 седмици, докато го признаят за жив. От дружеството настоявали пред съда, че длъжницата, която има борч от 16 лева, е покойница. Близките й изпаднали в шок, когато разбрали, че ще съдят тях за неплатената сметка на покойната им близка. оказва се, че Топлофикация може да изпрати на оня свят някого по документи, както и да го въкреси, ако има плаща поне 16 лева. 

Два месеца бях в отвъдното, но се върнах за радост на всички. Там не се чувствах много добре.

Това коментира пред Нова тв потърпевшата пътешественица между живота и смъртта Мария Ефтимова. 

Получих писмо от Топлофикация, че аз съм покойница и търсят някакви стотинки от моето семейство, разказва жената. 

В същото време след като бях обявена за починала, ме повикаха на дело в съда. Не знам защо ме занимават като съм починала. За 60 стотинки ме викаха в съда, а ме обявиха за покойница за 16 лева. Аз отидох в съда. Жива. Имаше представител на Топлофикация, но той мълчеше. Не съм ходила в Топлофикация след писмото, коментира тя. 

По документи пак се върнах към живота след малко над два месеца. Не знам как се правят такива неща, след като никой не е установил смъртта ми. Нямам думи, коментира тя. 

След това като отидох в Топлофикация на касата, се оказа, че аз нищо не дължа. Може би тези 16 лева са събрани от някакви лихви, стотинки, посочи жената.

Съдийката каза, че делото приключва като платих, нея не я интересува, че аз съм починала. Не знам, много съм объркана, коментира тя. 

От Топлофикация коментират, че е станала грешка и че за кратко Мария документално е била починала, но след това документално пак станала жива. Сега дори я канят на среща. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 03:10

Рожден ден празнува Анета Сотирова
Дата: 08/05, 03:00

Кристиано Роналдо и Лионел Меси загубиха няколко милиона последователи заради мащабна кампания на Meta
Дата: 08/05, 02:001 Коментар

Глобяват Община Шумен за недостатъчен контрол на сметището
Дата: 08/05, 01:30

На 8 май църквата почита паметта на Свети апостол и евангелист Йоан Богослов, честват се имената на Йоан, Йоана, Иван, Иванка
Дата: 08/05, 01:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия