Италия изпусна спечелен мач

Дата: 11/10, 01:37

Снимка: Pexels

Отборите на Италия и Белгия не излъчиха победител в сблъсъка помежду си на "Олимпико" от група 2 в Лига "А" на Лигата на нациите.

Мачът завърши при резултат 2:2, след като домакините поведоха с попадения на Андреа Камбиазо във 2-рата и Матео Ретеги в 24-тата минута, а гостите изравниха чрез Максим де Кайпер в 42-рата и Леандро Тросар в 62-рата минута. За това развитие на мача спомогна и фактът, че "Скуадра адзура" игра с човек по-малко от 40-ата минута, когато Лоренцо Пелегрини бе изгонен с директен червен картон, което видимо разстрои ритъма на италианците и те не успяха да удържат преднината си от два гола, предава Спортал.

Домакините излязоха с Матео Ретеги, който бе на върха на атаката, а зад гърба му действаше Лоренцо Пелегрини. В средата на терена си партнираха Сандро Тонали, Давиде Фратези и Самуеле Ричи, а двамата халф-бекове бяха Федерико Димарко и Андреа Камбиазо.

Гостите зожиха на Лоис Опенда като изнесен нападател и Жереми Доку, Леандро Тросар и Шарл де Кетеларе зад гърба му. Юри Тилеманс и Орел Мангала пък бяха двамата дефанзивни полузащитници.