Булфото
При акция срещу купуване на гласове в столичния кв. "Христо Ботев" са задържани 10 души. Образувани са седем досъдебни производства. Това каза директорът на столичната полиция Любомир Николов, цитиран от БТА.
Разследва се партия, която е подала документи с невярно съдържание за участие във вота на 27 октомври. Тя не е парламентарно представена, каза Николов.
Цената на един глас е между 100 и 150 лева, посочи още той.
В момента тече претърсване на четири жилища. Използват се едни и същи схеми за за купуване на гласове - чрез бързи кредити и опрощаване на вересии в магазини, каза директорът на СДВР.
Той посочи, че при действия на полицията са намерени и тетрадки с имена.
Съвсем нови лица засичаме в този квартал. Част от тях са криминално проявени. Три седмици преди изборите броят на сигналите е толкова, колкото и на предишния вот, посочи още Николов.
Други 12 души са задържани за разпространение на наркотици.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Депутат за казуса със заглушителя: Държавата се събуди, чадърът над сивите фигури вече е мит
Дата: 25/08, 08:57
Застрахователи удължават сроковете за подаване на искове след наводненията и градушката
Дата: 25/08, 08:54
Инж. Петров за заглушителя в "Драгалевци": Скрити антени по колата са пазели кортеж въздушни атаки и атентати
Дата: 25/08, 08:52
Кутев: България има нужда от устойчивост, а не от резки промени
Дата: 25/08, 08:48
Зеленски: Русия се провали в опитите си за пълна блокада на нашите пристанища
Дата: 25/08, 08:281 Коментар