Редактор: Недко Петров
Стопкадри Нова нюз
Изнесоха любопитни данни на Евростат, според които България изпреварва Гърция и Румъния по младежка заетост.
Надя Василева от Българска Конфедерация по заетостта обясни защо това е така.
_%20443x%20862.png)
Съвсем нормално е да бъдем пред Румъния, тъй като там има внос на хора от трети страни, които олекотяват липсата между търсене и предлагане. Докато в България това нещо е в много ранен етап, не е разкрепостено и има един перфекционизъм, който пази работните места за българите, започна в „Социална мрежа“ тя.
У нас обаче няма достатъчно българи за тези отворени позиции и е съвсем нормално да имаме назначения на млади хора. Дори от Агенцията на заетостта споделиха, че имат много молби за под 18-годишни да започват работа, което е много добра тенденция, допълни експертът.
Нормално е работодателите да не се съобразяват с опита и като нямат друг избор, когато на пазара не съществуват подготвени кадри, работодателите отдавна са свикнали с това да назначават млади хора или хора, които нямат опит по позициите, които са отворени при тях и да ги обучават на място. Това затормозява процеса, но за съжаление трябва да се случва при липсата на избор, каза още по Нова нюз Василева.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Трафик нюз: 22-годишният, задържан за убийството на баща си в Пловдив, е направил частични самопризнания
Дата: 21/04, 23:07
ЦСКА удари с 2:1 Лудогорец за Купата
Дата: 21/04, 23:00
Дете е пострадало леко при катастрофата между двата трамвая в София
Дата: 21/04, 22:57
Започва разширението на участък от път I-8 в района на ГКПП „Калотина“
Дата: 21/04, 22:46
Слави Василев обяви пълна чистка
Дата: 21/04, 22:291 Коментар