Пиксабей
Севернокорейският лидер Ким Чен-ун заяви, че ще ускори стъпките за превръщане на Северна Корея във военна суперсила с ядрени оръжия и не изключва възможността да ги използва, ако враговете я нападнат, предаде тази сутрин агенция КЦТА, като се позова на негова реч в местен университет, пише БТА.
Според Ким Чен-ун той няма намерение да напада Южна Корея, но "ако врагът се опита да употреби сила срещу нашата страна", севернокорейските военни ще прибегнат до цялата си мощ без да се колебаят, което "не изключва използването на ядрени оръжия".
КЦТА отбелязва, че севернокорейският лидер е призовал и за широко укрепване на отбраната на Северна Корея.
Ким Чен-ун също така изпрати и послание по случай вчерашния рожден ден на руския президент Владимир Путин, допълва агенцията.
Ким Чен-ун нарече Путин свой "най-близък другар", като заяви, че "стратегическите връзки и отношенията на сътрудничество" между двете страни ще бъдат издигнати до ново равнище, за да се работи за "защита на регионалния и световния мир и международната справедливост".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Армията на САЩ обяви "Ново село" в България за една от най-значимите тренировъчни бази на НАТО
Дата: 25/08, 08:18
Шефът на СДС: Няма да подкрепим Андрей Гюров за президент
Дата: 25/08, 08:10
Потушиха 135 пожара за денонощие
Дата: 25/08, 07:57
Разчистват щетите след силната буря в София
Дата: 25/08, 07:551 Коментар
Депутатите спешно решават съдбата на три бойни кораба и ракети "Джавелин"
Дата: 25/08, 07:49