Редактор: Недко Петров
Стопкадри бТВ
Трагедията в Плевен, при което 14-годишно момче почина, след като пуши вейп със синтетична мариухана, разтърси България. Лекар разкри как може да се справим с този проблем. Специалистът по терапия на зависимости обаче уточни, че настъплението на вейп културата е може би от десетина години насам. Тя е толкова явна, че става новата вълна на зарибяване на младите хора със своята привлекателност и реално, че има по-малък риск от пристрастяване и от вредни последствия.
Вейп културата е една безгранична маркетингова популярност, която толкова настъпателно и толкова привлекателно създава впечатлението, че това е един модернизъм и един съвременен лайф стил, заяви д-р Александър Канчелов.
Според него има три решения за комплексно решаване на този проблем.
Първото от тях е промяна на законодателството, там където е необходимо, второто - финансиране на националната здравна стратегия относно наркотиците и специално центровете за терапия, които са в много сложна ситуация от години наред, а третото - отговор със здравна политика.
Вейп е по-малко рисков от никотина и канабиса, но не винаги. Много често това, което съдържат пълнителите, са няколко хиляди неизвестни вещества с токсичен ефект, предупреди Канчелов.
Много често рискът от предозиране, който може да причини психични ефекти и централно-мозъчни въздействия, е непредвидимо висок. Особено, когато масово се предлагат субстанции, които са неизвестни, заяви още по бТВ специалистът.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Григор Димитров се появи официално с нова руса дама
Дата: 20/01, 10:32
Пожар във варненския квартал "Кайсиева градина"
Дата: 20/01, 10:31
"Тик ток" се завърна в САЩ заедно с Тръмп
Дата: 20/01, 10:24
Пламна ел. табло в основно училище в Павликени
Дата: 20/01, 10:21
Гала се завърна след мистериозното отсъствие и взе мерки
Дата: 20/01, 10:201 Коментар