92-ма души открити мъртви в Сахара


31/10/2013, 17:35

92-ма души бяха открити мъртви в Сахара в северната част на Нигер. Те са се опитвали да се придвижат през пустинята с два камиона в средата на октомври, но автомобилите се развалили.

Първо това се случило с единия камион, след което вторият тръгнал да се връща за помощ, но самият той затънал в пясъците. Пътниците се опитали да стигнат до града пеша.

След дни на претърсване са открити телата на 52 деца, 33 жени и седем мъже, които са били намерени на различни места в протежение на 20 километра, пише "Стандарт"

Издирването на още изчезнали продължава.

Двайсет души са оцелели, като петима от тях са извървяли десетки километри през пустинята, за да стигнат до град Арлит и да информират властите. Все още не е ясно накъде са се били запътили двата камиона, но хората най-вероятно са имали намерение да емигрират.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Без вода във Варна и региона днес
Дата: 21/08, 13:06

Дете с електрическа тротинетка се блъсна в кола в Луковит, глобиха родителите му
Дата: 21/08, 12:55

МВР издирва 2 сестри на 16 и 14 години от Лехчево
Дата: 21/08, 12:54

Хванаха 20-годишен, откраднал 200 л дизелово гориво от камиони в района на Априлци
Дата: 21/08, 12:48

Френски и испански самолети гасиха 3 пъти пожари в България през 2024 година, един път руски преди 19 години
Дата: 21/08, 12:44

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия