снимка: Булфото
Условията за туризъм в планините са добри, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК).
Времето в планините е ясно и слънчево. До преди час температурите бяха ниски, между 5° и 8°, със слаб вятър във високите части на планините, добавиха от службата.
На Витоша работят седалковите лифтове "Лалето 1" и "Лалето 2", посочиха от ПСС и уточниха, че по това време обикновено съоръженията в планинските курорти не работят заради профилактика преди ски сезона.
Има хора, които обичат да тичат в София, други предпочитат планинското бягане, но в планината със сигурност въздухът е по-чист, коментираха от планинската служба във връзка с провеждащия се в момента в столицата маратон.
През последните 24 часа няма регистрирани инциденти в планините, съобщиха още от ПСС.
В планините ще бъде предимно слънчево с разкъсана висока облачност, според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология. Ще духа до умерен западен, след обяд по най-високите върхове на Рила и Пирин силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 15°, на 2000 метра - около 8°.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хороскоп за вторник: Телец - приоритети; Рак - емоционална сигурност; Везни - уединение; Стрелец - концентрация; Водолей - свобода
Дата: 25/08, 04:30
На днешната дата в историята
Дата: 25/08, 04:00
А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 25/08, 03:00
Рожден ден празнува Клаудия Шифър
Дата: 25/08, 03:00
Температурата на Световния океан достигна нов рекорд
Дата: 25/08, 02:00