3:0 за Северна Ирландия срещу България само за 32 минути игра

Дата: 15/10, 22:20

кадър: БНТ

Погром за българския национален отбор.

Само за 32 минути получихме 3 гола от непретенциозния отбор на Северна Ирландия.

Точно Северна Ирландия  беше отборът, който успяхме да победим за последно.

Северна Ирландия и България играят при 3:0 в мач от четвъртия кръг в лига С от турнира Лига на нациите. Халфът Айзък Прайс намери българската мрежа в 15-ата минута след красив пас на Дион Чарлс, предава Спортал.

Наставникът на "трикольорите" Илиан Илиев направи промени в сравнение с 11-те, които започнаха срещу Люксембург (0:0) преди няколко дни. На местата на наказаните Александър Колев, Алекс Петков и Фабиан Нюрнбергер започнаха Мартин Минчев, Симеон Петров и Християн Петров. Серкан Юсеин пък смени Валентин Антов в центъра на терена.

Домакинският отбор поведе в 15-ата минута. Нападателят на Болтън Дион Чарлс финтира ловко Живко Атанасов и с прецизен пас с десен външен намери Айзък Прайс на седем-осем пред вратата на Димитър Митов. Последва голов изстрел и 1:0 за "зелено-белите". Това беше първото попадение, което България допусна в настоящия сезон от Лига на нациите.

В 29-ата минута Северна Ирландия удвои. Головата атака на домакините този път започна от техния вратар Пиърс.

Малко по-късно трети гол вкара Броуди Спенсър.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!