Булфото
На 6 юни от 10:00 ч. в кв. „Аспарухово“ ще се проведе инициативата „Чиста природа – обща отговорност“, насочена към почистване и опазване на околната среда, насърчаване на доброволчеството и изграждане на активна гражданска общност.
Организатор на акцията е Академията за рециклиращо изкуство, а поводът е Световният ден на околната среда, който се отбелязва на 5 юни. За участниците ще бъдат осигурени ръкавици и чували, а Община Варна ще съдейства с извозването на събраните отпадъци, пише "Морето".
Началото на инициативата ще бъде дадено на спирка „Зора“ в „Аспарухово“, откъдето участниците ще преминат през горската местност до старата сцена на „Аспарухово пее и танцува“.
Освен почистването, програмата включва интерактивна образователна лекция на тема „Природата и човекът“, съчетана с игри и занимания. За доброволците са предвидени още пикник, обяд и напитки.
Събитието е отворено за всички граждани, които желаят да се включат в грижата за околната среда и да подкрепят инициативи с обществена полза.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Завистта
Дата: 31/05, 09:58
Жестоки подигравки за Арсенал след загубата
Дата: 31/05, 09:55
Българин с апартамент в Баба Алино: Банката и нотариусът провериха документите и казаха, че няма никакъв проблем
Дата: 31/05, 09:481 Коментар
Ефремова: Първите помощи за пострадалите от наводненията ще бъдат изплатени до дни
Дата: 31/05, 09:45
БТВ: Всички сделки от Баба Алино са в Агенцията по вписванията, последната е от 15 май
Дата: 31/05, 09:432 Коментара