Внезапно почина екс премиера на Южна Корея И Хи-чхан


Дата: 26/01, 08:36

Пиксабей

Бившият премиер на Южна Корея И Хи-чхан почина на 73-годишна възраст в Хошимин по време на посещение във Виетнам, съобщи Ройтерс, като се позовава на виетнамското правителство.

И Хи-чхан беше начело на южнокорейското правителство в периода 2004 – 2006 г.

Той е починал вчера, след като му е оказана спешна медицинска помощ заради инфаркт, предаде БТА.

Ройтерс го описва като политик ветеран и влиятелна фигура в прехода на Южна Корея към демокрация.

„Страната изгуби голям учител в историята на нашата демокрация. Той посвети живота си на защитата и развитието на демократичните ценности през турбулентната ни съвременна история“, заяви президентът на Южна Корея И Дже-мьон.

През 70-те години на миналия век И Хи-чхан е вкаран в затвора за лидерство на демократично движение. По-късно в политическата си кариера той е смятан за ловък политически стратег, който помага на четирима президенти либерали да стигнат до поста, включително на настоящия президент.

Бившият премиер пристигна във Виетнам в четвъртък за среща на комисия, която съветва правителството по въпросите на политиката към Южна Корея. И Хи-чхан беше цивилният ръководител на комисията, която е известна като Консултативен съвет за мирно обединение и в която участват членове както от Южна Корея, така и от чужбина.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Две убийства във Варна
Дата: 26/01, 15:55

Младеж активист: Институциите неглижират мнението на младите хора
Дата: 26/01, 15:521 Коментар

Обявиха грипна епидемия и в Пловдивска област
Дата: 26/01, 15:50

При спецакция: Спипаха незаконно излъчване на телевизионни и радиопрограми
Дата: 26/01, 15:45

Сиромахов: Националният празник на България трябва да е 24 май
Дата: 26/01, 15:44

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия