Политологът Светлин Тачев с интересно предложение за премиер от ГЕРБ, който ПП-ДБ биха приели


Дата: 29/10, 18:44

Кадър: Нова тв

"Отдавна в България няма политическа идеология. Серията от избори направи така, че партиите да няма какви идеи да представят на хората. Предизборната кампания беше вяла. Двете ДПС-та си водеха нишова кампания помежду си, а централаната тема в основната предизборна кампания бе купения и контролирания вот. Това според мен накара повече хора да излязат да гласуват. Не съм сигурен, че изобщо може да се спре практиката на купения и контролирания вот. Този вот обаче може да ограничи и това е работа на централната власт." Това каза в предаването "Денят на живо" по NOVA NEWS политологът от "Галъп" Светлин Тачев, който коментира изборните резултати и възможностите за съставяне на редовен кабинет, съобщи novini.bg

"Виждаме 8-партиен парламент към момента, защото все още не е ясно какво ще се случи с "Величие". Важният въпрос е може ли да се състави правителство. При отпадането на "Величие" това може да се случи по-лесно, защото ще се необходими три партии. Ако кабинетът е между ГЕРБ - СДС и "Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП-ДБ) остава темата коя ще е третата партия. Двете ДПС-та за мен са неприемливи партньори, които ще нанесат щети и на ГЕРБ - СДС, и на ПП-ДБ. С "Възраждане" също не става заради огромните различия по всички теми. МЕЧ също заявиха, че няма да участват в правителство с ГЕРБ - СДС и ДПС - Ново начало. Остават "Има такъв народ" и БСП. БСП дава някакви сигнали, че са готови за някакви разговори, но там има различия във външната политика. Остава ИТН, които също заявяват, че са готови за технократски кабинет. Остава да се намира пресечната точка, около която да се обединят трите партии. Една такава точка е изолирането на Пеевски, но тук всичко зависи от Борисов. Борисов е длъжен вече да направи кабинет и той може да го направи, като едно по-технократско правителство и премиер, с ясна програма за изпълнение. Самият Борисов няма да е приемлива фигура за премиер, това е ясно. Ще дам пример - за мен Томислав Дончев  е един канидат за премиер, който ще бъде добре приет от ПП-ДБ", разкри политологът.

За мен тезите, че американските избори са много важни за България и ще повлияят у нас са преувеличени. Това няма как да се случи и президентските избори в САЩ няма да изиграят чак такава роля за България. За пример, че изборите в САЩ не оказват влияние в България ще дам разпадането на сглобката", завърши Светлин Тачев. 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Малкович: Мога само да се забавлявам с твърдението, че се присмивам на България с пиесата си
Дата: 29/10, 21:24

Учен направи робот по свой образ, за да го отменя в някои задължения
Дата: 29/10, 21:21

Това ли е новия „Кралев“ в „Игри на волята“?
Дата: 29/10, 21:05

Заведоха 2 нови дела срещу Пъф Деди за педофилия с непълнолетни момчета
Дата: 29/10, 21:03

Слагайте зимните гуми: Идва най-опасното явление на пътя
Дата: 29/10, 21:031 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2024 | Пълна версия