Кадър Youtube
Канада покани президента на Украйна Володимир Зеленски да участва в срещата на върха на Г-7, която ще се проведе през месец юни в западната част на страната. Канада е ротационен председател на Г-7 от началото на настоящата година, предаде БТА, позовавайки се на Франс прес.
Новината за поканата на Зеленски беше съобщена от говорител на канадското министерство на външните работи. Той поясни, че новият премиер на Канада Марк Карни е разговарял със Зеленски по телефона и е използвал повода да го покани на срещата на върха на Голямата седморка през юни в провинция Албърта.
Зеленски беше на срещата на върха на Г-7 и миналата година в областта Пулия, в Италия. Тогава Италия беше ротационен председател на Голямата седморка, припомня агенцията.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
България изнесла стоки за половин милиард лева за най-богатия щат в САЩ
Дата: 20/03, 19:38
Бившата на задържания Красимир: Поиска да тъпча с крака охлюви и да заснеме видео
Дата: 20/03, 19:331 Коментар
Талантите на "Черно море" надиграха ЦСКА в Елитната до 15 години
Дата: 20/03, 19:32
Кърсти Ковънтри е първата жена президент на МОК
Дата: 20/03, 19:28
Още трима пострадали от пожара в Кочани ще бъдат лекувани в Турция
Дата: 20/03, 19:15