Пиксабей
Нова, по-висока цена на водата ще плащат клиентите на ВиК Габрово от 1 март. Комплексната цена на кубик се увеличава с 9% и става 2,52 евро.
За увеличението от 1 март информира на интернет страницата си ВиК операторът в Габрово. Оттам поясняват, че актуализирането на цените на ВиК услугите в страната стана с решение на Комисията за енергийно и водно регулиране през декември миналата година, предаде БНР. Увеличението следваше да бъде въведено от 1 януари 2026-а година, но тогава от водното дружество прецениха да дадат на потребителите време да се адаптират към новата валута.
Новата цена е с почти 9% по-висока от тази, която клиентите плащаха миналата година. Кубик вода, с начисленията за отвеждане на отпадъчните води и пречистването им, ще струва 2,52 евро.
Промяната според ВиК Габрово е необходима заради оперативните разходи на дружеството, както и поради изпълнението на инвестиционната програма за подобряване на услугите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Избират песента на България за "Евровизия"
Дата: 28/02, 22:30
Израел: Върховният лидер на Иран е убит. Тялото му е намерено
Дата: 28/02, 22:201 Коментар
Ламин Ямал с първи хеттрик в кариерата си
Дата: 28/02, 22:10
Нетаняху: Има много признаци, че Али Хаменей вече не е жив
Дата: 28/02, 21:533 Коментара
Андрей Райчев: По-вероятно е Румен Радев да направи правителство с Бойко Борисов, отколкото с ПП-ДБ
Дата: 28/02, 21:481 Коментар