Пиксабей
Министерството на финансите обяви, че вносните автомобили крият висок фискален риск. Как обаче това ще се отрази на пазара и какви са опасенията на бизнеса? Темата в „Здравей, България” коментира председателят на Асоциацията на автомобилните производители и техните оторизирани представители в България Александър Костадинов.
„Чисто новият автомобил де факто има нулев фискален риск. При закупуването му няма как държавата да бъде измамена. За да се регистрира той, „Пътна полиция” изисква фактура и договор”, посочи експертът.
От бранша не разбират защо са обявени за високорискови и се опитват да установят контакт с финансовото ведомство. През миналата година са внесени 250 000 употребявани автомобила и малко под 5 000 нови.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Явор Спиридонов – човекът зад ски комплекс „Осогово“
Дата: 11/01, 22:29
Минус 37 градуса: Арктически студ скова Финландия, леден фронт смрази Европа
Дата: 11/01, 22:181 Коментар
Мъск: Ако знаех и за най-малкото доказателство за извънземни, веднага бих го публикувал в X
Дата: 11/01, 22:081 Коментар
"Хамас" разпуска правителството си в Газа
Дата: 11/01, 21:52
Костадинов: Човек на Пеевски или Андрей Гюров ще е служебен премиер
Дата: 11/01, 21:391 Коментар