Кадър Гугъл мапс
В мрежата се появиха множество слухове, че комплексът "Фанагория" е запален умишлено заради ценния терен.
Теренът е общински и се намира на метри от плажната ивица.
От полицията засега опровергават да има такива данни, но и посочват, че няма данни за нарушения на пожарната безопасност.
7 кончета изгоряха в пламъците, а треньорът им е в болница.
Изграждането на историко-етнографския комплекс Прабългарско селище „Фанагория“ в град Варна започва през септември 2001 г.
Комплексът, който е разположен в Аспаруховия парк, е създаден като единствения по рода си действащ музей на открито в България. Той представлява точно копие на прабългарски боен стан от VI – VIII век.
Включва дървени защитни стени с бойни кули, обзаведени юрти, занаятчийски работилници и капище (храм).
Комплексът стана популярен с демонстрациите на прабългарски бойни изкуства и емблематичния конен спектакъл, пресъздаващ празници и обичаи на старите българи.
Към края на 2024 г. и началото на 2025 г. се появи информация за предстоящо премахване на обекта от парка в „Аспарухово“ поради изтекло разрешение за ползване на терена.
Селището е без разрешение за поставяне на увеселителни преместваеми обекти и вече е незаконно.
Прабългарското селище "Фанагория" ще бъде премахнато от парка в кв. "Аспарухово" заради изтекло разрешение, съобщи тогава Радио Варна.
Селището е без разрешение за поставяне на увеселителни преместваеми обекти и вече е незаконно, каза тогава кметът на Варна Благомир Коцев по време на сесия на Общинския съвет. Той разсея съмненията на местни депутати, че има инвестиционни намерения за терена.
По думите на Коцев пространството, което е държавна собственост, ще стане част от парка.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Фон дер Лайен и Зеленски обсъдиха днес тръбопровода „Дружба“
Дата: 03/03, 23:00
Bloomberg: Путин е единственият победител от войната в Иран
Дата: 03/03, 22:48
Empower by PanzerGlass: Силата на надеждното зареждане и пълната защита
Дата: 03/03, 22:40
Откриха човешки кости край село Понор
Дата: 03/03, 22:35
Иран: Все още не сме използвали най-модерното си оръжие
Дата: 03/03, 22:102 Коментара