кадър: Бтв, спорт
Евгения Раданова, единствената българка с три медала от зимни олимпийски игри, сподели пред bTV емоциите си около отриващите се тази вечер олимпийски игри в Милано/Кортина, спомените от кариерата си и надеждите за младите български спортисти.
"За мен винаги е огромно удоволствие първо да си мисля за Олимпийските игри, второ - преди всеки старт на всички български състезатели и се вълнувам не по-малко от тогава, когато съм се вълнувала и за собствените си стартове. Така че и сега очаквам с огромно нетърпение състезанията. Лично аз вярвам, че българските спортисти ще се представят изключително достойно. Разбира се, те се нуждаят от абсолютно спокойствие и да бъдат силно мобилизирани в спецификата на своите спортове. Вярвам, че трябва да ги подкрепим като българи и да вярваме, че те ще успеят", сподели Раданова пред bTV.
Раданова очерта и най-големите надежди на България за Милано/Кортина 2026: "Мисля, че това, което видяхме през последните няколко сезона, постиженията на Алберт Попов, постиженията на отбора ни по сноуборда, постиженията на Влади Зографски в последните няколко месеци, изключително силни представяния в биатлона. Вярвам, че всеки има своя шанс." На въпрос за личните ѝ медали и спомените, които ги съпътстват, тя сподели:
"Тези емоции и трите медала са плод на огромен труд. Когато мисля изобщо за спорт, няма как да не се сети за това нещо. Отделно много хора ме припознават и ми напомнят тези моменти. Това просто е върха на една спортна кариера, черешка на тортата."
Раданова разказа и за първия си медал, който носи специални спомени: "Първият! Това беше бронзовия ми медал. Той беше постигнат след една голяма битка с психиката ми по отношение на връщане след травма. Когато го спечелих, като че ли нещо в мен се преобърна и ми показа, че аз всъщност мога много повече", откровена е голямата шампионка.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Слънцето се показва и валежите спират в събота
Дата: 07/02, 04:00
Безплатен куклен театър във Варна носи смях и поука с „Лакома мецана”
Дата: 07/02, 03:40
Голяма разпродажба в Mr.Bricolage - отстъпките стигат до -50%, а в кампанията са включени над 4000 продукта за дома, ремонта и градината
Дата: 07/02, 03:40
Новият Lidl в Костинброд търси хора: заплата до 1500 € и сериозни придобивки
Дата: 07/02, 03:30
КУБ Корпорация предоставя отстъпки за покупка на жилища от спортисти по време на Зимната олимпиада
Дата: 07/02, 03:10