Ботев (Пд) отново победи с 1:0, този път срещу Черно море

Дата: 25/10, 19:16

снимка: "Черно море" ПФК

Отборът на Ботев Пловдив записа минимална победа с 1:0 над Черно море в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Срещата се игра на стадион „Христо Ботев“ като единственото попадение дойде в самото начало на двубоя чрез Вини Трибуле, а след това домакините не позволиха да бъдат изненадани до края, пише Гонг.бг.

Успехът изравни „канарчетата“ по точки и брой мачове с Левски (28), но „сините“ ще изиграят двубоя си от потока по-късно тази вечер. Черно море е на 5-а позиция с 22 пункта.

Срещата не позволи много големи футболни достойнства заради терена, който не беше в най-доброто си състояние. Битката през почти целия двубой беше предимно в средата на терена, без остри и впечатляващи атаки.

Това бе четвърта поредна победа за Ботев Пд в шампионата и девета през този сезон, като осем от тях са дошли с резултат 1:0.

Отборът на Ботев Пд започна много вихрено срещата, с гол още в 6-ата минута. След центриране от корнер, защитата на Черно море не успя да се справи, топката се отби в защитник, след това вратарят Пламен Илиев изби, с лека парабола топката кацна на главата на Вини Трибуле, който отблизо засече за 1:0.

Гостите от Варна също имаха своя златен шанс, който обаче не беше оползотворен. В 34-ата Гредата спаси Ботев Пд след разбъркване в наказателното поле при центрирана топка, Росен Стефанов стреля с глава, но тя  се отби в страничния стълб.

Преди началото на мача спортният директор Артур Платек награди Душан Керкез за мач №50 начело на "жълто-черните".

Двучасова драма носи първа победа за сезона на Черно море Тича
Дата: 25/10, 21:24

Стената на плача в „Игри на волята“ не разплака Раду и Павел
Дата: 25/10, 21:17

Отново безрезултатно заседание по историческите въпроси между България и РСМ в Скопие

Председателката на ЕК отмени срещата си с премиера на Сърбия
Дата: 25/10, 21:071 Коментар

Близначките от "Бягство към победата": "Криворазбраната цивизация" е някакво фентъзи
Дата: 25/10, 21:00