Въздухът в София е 3 пъти по-мръсен от допустимото


Дата: 08/01, 18:44

Снимка: Булфото, архив

Въздухът в София е 3 пъти по-мръсен от допустимото. Продължава сухият и тих период, който е основната причина за натрупването на замърсители в ниските атмосферни слоеве, съобщава Нова телевизия. В сряда в 9 града в страната концентрацията на фини прахови частици е над допустимите нива. Тoва показват данните на “Air Quality Index”.

В София и Русе показанията са най-високи. В станция “Хиподрума” например измерените днес моментни стойности достигнаха 157 микрограма на кубичен метър (при норма 50). Сериозно запрашаване отчитат и останалите станции в столицата.

Прогнозата е въздухът да остане замърсен в градските котловини до края на работната седмица. В петък в часовете следобед и привечер се очаква усилване на вятъра от запад, с който атмосферата ще се раздвижи.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Био ферма "Стара Планина" предлага 100% пресни домашни яйца от кокошки, свободно отглеждани на открито
Дата: 01/03, 12:30

Плащаме по 3,03 евро за кубик вода във Варна от днес
Дата: 01/03, 12:28

МВнР повиши степента за риск за държавите от Близкия изток на Ниво 5
Дата: 01/03, 12:12

Масуд Пезешкиан: Иран иска отмъщение като свое законно право и дълг
Дата: 01/03, 12:031 Коментар

Иран изстреля ракети към Кипър
Дата: 01/03, 11:58

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия