Барселона 4:1 Байерн

Дата: 23/10, 23:50

снимка: pixabay.com

Барселона и Байерн (Мюнхен) играят при 4:1 в най-очаквания мач от днешната програма на Шампионската лига. Първия гол за каталунците вкара капитанът Рафиня още във 2-ата минута, в 18-ата Хари Кейн изравни, а в 36-ата Роберт Левандовски се разписа срещу бившия си тим. В края на полувремето Рафиня беше точен още веднъж. Бразилецът оформи хеттрика си в 56-ата минута, предаде Спортал.

Съпернците имат по 3 точки след първите два кръга в турнира. Барса стартира с поражение от Монако (1:2), но след това разгроми с 5:0 Йънг Бойс. Байерн постигна смазващ успех с 9:2 срещу Динамо (Загреб) в първия си мач, но после допусна изненадваща загуба с 0:1 от Астън Вила. По този начин шесткратният европейски клубен първенец прекъсна серия от 41 поредни мача без загуба в груповата фаза на ШЛ.

През уикенда Барселона не се затрудни със Севиля и спечели с 5:1, като по този начин запази аванса си от три точки пред Реал Мадрид преди първото за сезона издание на "Ел Класико".

Баварците се подготвиха за днешното гостуване с убедителна победа срещу Щутгарт с 4:0 и продължават да са начело в Бундеслигата, макар и с еднакъв актив с РБ Лайпциг.