Щутгарт постави на колене Ювентус

Дата: 23/10, 01:07

кадър: Макс спорт

Щутгарт спечели с 1:0 гостуването си на Ювентус от 3-ия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Швабите тотално надиграха "старата госпожа" на "Алианц Стейдиъм" в Торино, но успяха да стигнат до победата чак в добавеното време на мача с гол на Ел Билал Туре в 92-рата минута. Преди това те пропуснаха куп положения, като вина за това имаше и вратарят Матия Перин, който се отличи с поредица блестящи спасявания. Стражът отрази и дузпа, изпълнена от Енцо Мило в 86-ата минута, като преди това това гол на германците бе отменен заради игра с ръка, а те удариха и една греда, предава Спортал.

Тиаго Мота заложи на Душан Влахович на върха на атаката и Кенан Йълдъз и Франсиско Консейсао на двете крила. В средата на терена си партнираха Уестън Маккени и Кефрен Тюрам, а Николо Фаджоли бе в ролята на дефанзивен халф.

Себастиан Хьонес пък бе избрал да започне срещата с Ермедин Демирович като изнесен нападател и зад гърба му Дениз Ундав, Джейми Левелинг и Енцо Мило. Двойката опорни халфове пък бяха Анджело Щилер и Атакан Каразор.

Така Щутгарт записа първата си победа в Шампионската лига и вече има 4 точки в актива си, като излезе на 16-ото място във временното класиране. Ювентус пък вече е 10-и в таблицата с 6 спечелени точки на сметката си.