Белослава Балканска от СКТМ „Комфорт“ стана втора на Световната купа

Дата: 27/10, 12:20

Снимки СКТМ „Комфорт“

Състезателката на СКТМ „Комфорт“ Белослава Балканска стана вицешампион на Световна купа по тенис на маса до 13 години WTT YOUTH CONTENDER PRISHTINA 2024 в Косово.

Тя започна с две победи срещу Абази и Смажей от домакините с по 3:0 и зае първо място в групата.

В основната схема Буба се изправи срещу албанката Коконеши и победи 3:0, а на четвъртфинала надделя съ същия резултат над Шуротеон от Монголия.

Последва тежък полуфинал, спечелен с 3:2 срещу Истундаг и във финала Балканска се изправи отново срещу туркиня – Зейнер Дуран.

Двубоят бе изпълнен с много обрати, като при 1:1 Буба водеше със 7:2, но загуби гейма.

Впоследствие тя стигна до 2:2, но в решаващия последен гейм отстъпи със 7:11 и след 5 победи и една загуба завърши на второ място.

Днес надпреварата продължава със срещите при 15- годишните.