Пиксабей
Нови случаи на домашно насилие с жертви в Испания отново насочиха общественото внимание към проблема. Две деца са сред убитите при подобни инциденти в страната през отминаващата седмица.
Последният случай от седмицата, определяна като "черна" в статистиката на домашното насилие е от Саригурен, автономна област Навара. Там полицията задържа мъж по обвинение в убийството на съпругата му. Майка ѝ е тежко ранена.
1353 са жените в Испания, убити от съпруг или партньор от 2003-година, откакто се води статистика. Тази седмица в дългия списък бяха добавени нови имена - Мария Хосе, убита заедно с дъщеря си Ноеми в Кастельон. В Арона, Тенерифе дете на 10 години умира от раните, нанесени от баща му. Тежко ранена е майката.
64-годишната медицинска сестра Ана Мария е убита от бившия си партньор в медицинския център, където е работила цял живот.
От началото на годината са отчетени десет такива престъпления. В шест от тях назад във времето срещу извършителите са били подадени жалби, предаде БНР.
Миналата година жертвите на домашно насилие са били 48. Само в 10 от случаите има подадени сигнали преди да се стигне до фаталните действия.
Министърът на равенството Ана Редондо призна, че оценките на риска понякога не се извършват достатъчно задълбочено и се обяви за по-строги мерки при нарушаване на ограничителни заповеди.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Задържаха мъж за изготвяне на фалшиви документи за завършено образование и за придобита квалификация
Дата: 23/02, 16:11
Михаил Околийски прекрати обществена поръчка за охрана на обекти на Министерството на здравеопазването
Дата: 23/02, 15:58
Служебното правителство отпуска 65 млн. евро за предсрочните парламентарни избори
Дата: 23/02, 15:42
Започва санитарна резитба на дърветата по ларгото във Варна
Дата: 23/02, 15:35
Времето във Варна във вторник: Температурите скачат, но и дъжд
Дата: 23/02, 15:23