снимки Агенция "Митници"
Митническите служители на отдел „Акцизен оперативен контрол“ в ТД Митница София откриха в складова база около 4600 л безцветна течност с мирис на етилов алкохол, съхранявани в нарушение на Закона за акцизите и данъчните складове.
Контролните действия са извършени в рамките на съвместната операция по противодействие на контрабандата, с участието на екипи от Агенция „Митници“, ГД „Гранична полиция“, ГД „Борба с организираната престъпност" и Национална агенция за приходите.
На 16.10.2024 г. митническите инспектори извършват проверка на складова база в Софийска област, при която в едно от халетата са установени две лица да преточват безцветна течност с мирис на етилов алкохол от контейнери в 10-литрови пластмасови бутилки. В складовата база митническите служители откриват и три автомобила, натоварени с контейнери и пластмасови туби, пълни с етиловия алкохол.
_%20936x%20700.jpg)
Общото открито количество на течността е около 4600 л, като алкохолното й съдържание е в порядъка от 93 до 97 %. За открития етилов спирт в рамките на проверката не са представени документи за платен или обезпечен акциз съгласно изискванията на Закона за акцизите и данъчните складове.
По първоначални данни щетата за бюджета от неплатен акциз е в размер на 50 000 лв. Установеният етилов алкохол, както и трите товарни автомобила, са иззети, съобщиха от Агенция "Митници".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Олимпиакос с Везенков ще участват в Суперкупата на Евролигата
Дата: 24/08, 16:58
Във връзка със случая "Драгалевци": Извършени са 6 претърсвания, иззети са записващи устройства и автомобил
Дата: 24/08, 16:49
Горят отпадъци и сухи треви край жп гарата в Сливен
Дата: 24/08, 16:42
Над 700 опаковки лекарства задържаха на "Калотина" през изминалата седмица
Дата: 24/08, 16:37
Буря с градушка удари София
Дата: 24/08, 16:29