Снимка: За Перник/Фейсбук
Пропукване на дига е станало в района преди пречиствателната станция в махала „Андрейна“ в Батановци, след вливането на река Конска в река Струма, съобщи за БТА кметът на населеното място Радослав Петров.
Сигналът за пропукването е подаден в 16:30 ч. На място незабавно е изпратен екип на Аварийно-спасителния отряд към Община Перник.
От няколко часа на терен работи и багер, с който дигата е възстановена.
По информация на кмета на Батановци няма наводнени къщи и бедстващи хора. Въпреки това ситуацията остава критична и се следи постоянно.
Като превантивна мярка временно е спряно изпускането на вода от язовир „Студена“, за да се избегне допълнителен риск от наводнения.
След спадане на нивото на реката ще бъде възобновено контролираното изпускане, съобщи още кметът, допълва Бтв.
В село Ярджиловци има залети градини и мост, но водата не е стигнала до домовете на хората.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
За една година при Тръмп САЩ са нанесли почти толкова въздушни удари, колкото през целия мандат на Байдън
Дата: 14/01, 08:14
ВСС изслушва седмината кандидати за европейски прокурор от България
Дата: 14/01, 08:11
Проф. Радка Аргирова: Пикът на грипа ще дойде в края на януари
Дата: 14/01, 08:11
Почина Клодет Колвин – една от първите фигури в борбата за граждански права в САЩ
Дата: 14/01, 08:03
Пеевски: Честит Банго Васил на всички роми!
Дата: 14/01, 07:541 Коментар