Пиксабей
Министерството на финансите търси варианти, по които да отпусне по 100 лв. коледна добавка към пенсиите. Това съобщи служебният премиер Димитър Главчев в началото на днешното заседание на кабинета.
Ще внесем бюджет с параметри 3% дефицит, няма да се увеличават данъчните ставки, предвидено е увеличението на заплатите така, както е обещано за МО и МВР. За пенсиите също ще продължи да се изплаща covid добавката, ще продължат да се вдигат и по швейцарското правило. Министерството на финансите търси начин да се даде коледна добавка от 100 лв към пенсиите, но още нямаме такава новина, каза той, цитира 24 часа.
В момента, в който видим, че е застрашена рамката на този бюджет, ще предприемем действия по оттеглянето му. Отново призоваваме Народното събрание да започне работа, посочи премиерът.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Новооткрит 3D колаген задвижва ставите
Дата: 17/03, 00:00
Звезди спечели тази вечер в "Капките"
Дата: 16/03, 23:50
В късен мач във Франция запалиха трибуната, прекратиха двубоя
Дата: 16/03, 23:31
Студентка от Американския университет в Благоевград е сред загиналите в ада в Северна Македония
Дата: 16/03, 23:14
Гръмотевици, силен вятър и сняг по планините в понеделник
Дата: 16/03, 23:06